Studnia głębinowa to duże ułatwienie oraz niezależność jeżeli chodzi o pobór wody. Najczęściej na studnie głębinowe decydują się właściciele gospodarstw rolnych oraz sadów, lecz również wybierane są dla domu mieszkalnych. Z jakimi kosztami musimy się liczyć podczas budowy studni głębinowej?

Koszty budowy

Niestety kosztów budowy takiej studni nie da się uśrednić. Cena studni jest uzależniona od wielu czynników. Pierwszym czynnikiem jaki jest brany pod uwagę jest stan oraz rodzaj gleby w której ma zostać wywiercona studnia. Sama topografia terenu również ma tutaj znaczenie. Kolejnym czynnikiem są rury. Ich rodzaj, długość oraz materiał z jakiego zostały zbudowane ma znaczenie na końcowej cenie studni. Jednym z elementów jest również pompa głębinowa. To na jaką się zdecydujemy zaważy na cenie całej usługi. Warto jednak pamiętać, że pobieranie wody ze studni głębinowej jest tańsze w skali roku od pobierania wody z przyłączenia wodociągowego.

Jeżeli chcemy się dowiedzieć jaki jest dokładny koszt studni głębinowej, to warto skorzystać z oferty firmy Drillpol. Jest to firma która specjalizuje się w budowie studni głębinowych od wielu lat.

Kategorie: Blog